Kā atbrīvoties no cistīta
Saturs
- Veidi
- Cēloņi
- Analīzes
- Sieviešu vidū
- Vīriešiem
- Bērniem
- Simptomi
- Ārstēšana
- Komplikācijas
- Klīniskās vadlīnijas
- Diēta
- Intimitāte
- Lipīgums
- Profilakse
- FAQ
- Bibliogrāfija
Cistīts ir urīnpūšļa gļotādas iekaisums, ko pavada sāpes, sāpes urinējot, bieža vēlme urinēt un dažreiz asinis urīnā. Sīkāk par to, kāda veida slimība tā ir, vai to var ārstēt, ko darīt un cik tā ir bīstama, stāsta urologs, andrologs, ultraskaņas diagnostikas ārsts, Serpukhovsky Val klīnikas Atlas vadītājs, Ph.D. Konstantīns Antonovs.
Veidi
Saskaņā ar Starptautisko slimību klasifikāciju ICD-10 cistītu klasificē pēc šādiem kodiem:
- N30.0 Akūts nekomplicēts cistīts
- N30.1 Intersticiāls cistīts (hronisks)
- N30.2 Cits hronisks cistīts
- N30.3 Trigonīts
- N30.4 Radiācijas cistīts
- N30.8 Cits cistīts
- N30.9 Cistīts, neprecizēts
Cēloņi
Infekciozs
Slimība attīstās baktēriju, vīrusu vai sēnīšu dēļ
- Baktēriju
Visbiežākais akūta cistīta cēlonis ir Escherichia coli. Papildus šai baktērijai slimību dažos gadījumos var izraisīt hlamīdijas, ureaplazma, mikoplazma un citas infekcijas. Lai samazinātu patogēnu iekļūšanas risku organismā, jums jāievēro personīgā higiēna un dzimumhigiena: regulāri mazgājiet ārējos dzimumorgānus ar siltu ūdeni, tostarp pirms un pēc dzimumakta. Izmantojiet barjeras kontracepciju. Vīriešiem cistīts ir reti sastopams.
- Candida
Izraisa Candida sēnītes. Visbiežāk attīstās pacientiem ar imūndeficītu vai tiem, kuri saņem ilgstošu antibiotiku terapiju.
Cistīta veidi pēc kursa rakstura:
- Pikants
Akūtā slimības formā ir izteikti simptomi un sāpes. Ja slimība netiek ārstēta, tā var kļūt hroniska. Periodiski sievietēm var rasties saasinājumi, kas negatīvi ietekmē vispārējo pašsajūtu un samazina dzīves kvalitāti..
- Hronisks
Hroniskā gaitā tas nav tik izteikts. Bet slimības pazīmes parasti ir vienmēr. Ir iespējams atbrīvoties no hroniska cistīta, taču jums ir stingri jāievēro ārsta ieteikumi
- Atkārtota
Šī ir hroniska cistīta forma, kurā bieži mainās remisija un saasināšanās.
Cistīta veidi pēc gļotādas bojājuma rakstura:
- Hemorāģisks
Izskatās kā akūta, bet ar asinīm urīnā.
- Iespiestā reklāma
Visbiežāk (80-95% gadījumu) cistītu izraisa E. coli.
Kā var saslimt
E. coli dzīvo zarnās, no kurienes caur urīnizvadkanālu var iekļūt urīnpūslī, arī dzimumakta laikā. Sievietēm vecāka gadagājuma grupā - pēc 60 gadiem un vecākām urīna nesaturēšanas dēļ var parādīties cistīts, kas šajā vecumā ir izplatīta parādība..
Kāpēc cistīts rodas bez baktērijām?
Neinfekciozi attīstības cēloņi (vai cistītam līdzīgu simptomu rašanās) ietver:
- Radiācija - vēža staru terapijas kursu gadījumā
- Ķīmiskās vielas, piemēram, ķīmiskie kontracepcijas līdzekļi
- Sistēmiskas slimības, piemēram, cukura diabēts
- Urinēšanas traucējumi nervozitātes dēļ. Tas notiek hroniska stresa dēļ.
Analīzes
Lai noteiktu diagnozi, ārsts parasti nosaka šādas pārbaudes::
- Vispārēja urīna analīze
- Urīna bakterioloģiskā izmeklēšana
- Pilnīga asins aina, lai novērtētu sistēmisko iekaisumu
Dažos gadījumos urīnpūšļa un nieru ultraskaņas izmeklēšana būs obligāta. Sieviešu cistīta gadījumā urologs var nosūtīt uz konsultāciju pie ginekologa, lai izslēgtu dzimumorgānu slimības. Viņš precizēs, kādi testi var būt nepieciešami.
Sieviešu cistīta pazīmes
Sieviešu cistīts ir viena no visbiežāk sastopamajām uroģenitālās sistēmas slimībām. Tas ir tāpēc, ka sieviešu urīnizvadkanāli ir īsi un plati, tāpēc baktērijām ir vieglāk iekļūt urīnpūslī..
Tālāk minētie faktori var izraisīt attīstību:
- Personīgās higiēnas noteikumu neievērošana
- Bieža un izlaidīga dzimumakta, t.sk. neizmantojot barjeras kontracepciju
- Orālais sekss
- Grūtniecība un pēcdzemdību periods
- Hormonālas izmaiņas menopauzes vai grūtniecības laikā
Cistīta pazīmes vīriešiem
Vai cistīts rodas vīriešiem?
Vīriešiem slimība ir ārkārtīgi reti sastopama, un tas ir saistīts ar vīriešu uroģenitālās sistēmas strukturālajām iezīmēm. Vīriešu urīnizvadkanāls ir garāks un šaurāks nekā sievietēm, tāpēc infekcijām ir grūtāk iekļūt urīnpūslī..
Tomēr cistīts vīrietim var būt nopietnākas slimības simptoms. Vīriešiem cistīts rodas adekvātas urīna aizplūšanas no urīnpūšļa pārkāpuma dēļ. Piemēram, ar labdabīgu prostatas hiperplāziju, prostatītu, urīnizvadkanāla ievainojumiem un pat prostatas vēzi.
Cistīta pazīmes bērniem
Bērniem cistīts ir retāk sastopams nekā pieaugušajiem. Galvenais iemesls ir viens - zarnu mikroflora nokļūst urīnpūslī sliktas personīgās higiēnas vai nepareizas mazgāšanas dēļ. Tas jo īpaši attiecas uz pusaudžiem, kuri var neievērot higiēnu vai nezināt noteikumus. Piemēram, meitenēm jau no bērnības ir svarīgi mācīt mazgāties ar kustību no priekšas uz aizmuguri..
Simptomi
Simptomi ir skaidri izteikti, tāpēc ārstam ir viegli aizdomām par slimību un noteikt nepieciešamos testus diagnozei..
Kā parādās pirmie simptomi?:
- sāpes vēdera lejasdaļā
- bieža vēlme urinēt, tostarp nepatiesa
Kādi citi simptomi varētu būt?:
- urīna krāsas vai smaržas izmaiņas
- asas sāpes urīnpūšļa zonā
- dedzināšana urīnizvadkanālā urinēšanas laikā
- nieze urīnizvadkanālā
Asinis
Asiņaini izdalījumi no urīnizvadkanāla vai asinis urīnā var norādīt uz akūta iekaisuma procesa klātbūtni urīnpūslī. Cistīta ar asinīm cēlonis ir urīnpūšļa gļotādas asinsvadu iesaistīšanās iekaisuma procesā. Ja parādās šis simptoms, jākonsultējas ar ārstu, lai novērstu turpmāku iekaisumu un noskaidrotu, vai tas varētu būt citas slimības cēlonis..
Temperatūra
Temperatūra ar cistītu var būt zema un reti paaugstinās. Ja tas joprojām paaugstinās virs 38 grādiem, ir slikta dūša un vemšana, nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība. Tas var nozīmēt, ka iekaisums ir izplatījies uz citiem urīnceļu sistēmas orgāniem. Vai arī jums nav cistīta?.
Ārstēšana
Kā ārstēt
Cistīta ārstēšana ir atkarīga no slimības cēloņa. Ja cistītu izraisa infekcija, to var efektīvi ārstēt ar antibakteriāliem līdzekļiem. Vairumā gadījumu ārstēšanas kurss ir 7–10 dienas, un pirmajās dienās simptomi ātri izzūd. Turklāt, lai atbrīvotos no slimības, var ieteikt pretiekaisuma līdzekļus un augu izcelsmes uroseptikas.
Kurš ārsts ārstē cistītu?
Cistītu vīriešiem un sievietēm ārstē urologs. Viņš specializējas urīnceļu patoloģijās. Sievietēm var būt nepieciešams arī konsultēties ar ginekologu. Ja cistīts rodas uz citu slimību fona, tad ārstēšanu kopā veic urologs un specializēts speciālists: endokrinologs, onkologs. Ja jums ir šaubas par to, pie kura ārsta vērsties vispirms, konsultējieties ar ģimenes ārstu. Viņš noteiks, pie kura ārsta sazināties.
Cik ilgs laiks nepieciešams cistīta ārstēšanai?
Tas viss ir atkarīgs no slimības cēloņa. Dažos gadījumos pietiek ar antibiotiku lietošanu. Pēc tam simptomi izzūd pirmajās ārstēšanas dienās. Ietekmē arī iekaisuma smagums, primārā slimība, kas vispirms jānovērš. Šāda veida cistīts ilgst ilgāk.
Vai cistīts var pāriet pats no sevis?
Vairumā gadījumu tas nepāriet pats par sevi un prasa ārstēšanu..
Ārstēšana mājās
Lai ātri izārstētu cistītu, ir svarīgi atbrīvoties no slimības izraisītāja. Ar to var tikt galā urologa izvēlētās antibiotikas. Ārstēšana ir efektīva un notiek mājās. Tautas līdzekļu palīdzība ir pieļaujama kombinācijā ar galveno ārstēšanu ar ārstējošā ārsta atļauju. Pašārstēšanās mājās ir nepieņemama gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tas attiecas arī uz sildīšanas paliktņa lietošanu cistīta un vannu gadījumā. Tas tikai pasliktinās slimību
Kāpēc cistīts nepāriet?
Ja simptomi saglabājas pēc ārsta nozīmētās ārstēšanas, ir svarīgi ierasties uz otru konsultāciju. Tas notiek, ja cistīta izraisītājs izrādās izturīgs pret zālēm. Tad jums tiks izrakstītas citas zāles.
Narkotikas
Jebkuras zāles pret cistītu nedrīkst lietot bez ārsta receptes, neskatoties uz to, ka cistīta tabletes ir pieejamas bez receptes. Slimības izraisītāji ir dažādi, daudzām zālēm ir kontrindikācijas. Tikai ārsts var noteikt ne tikai efektīvus, bet arī drošus cistīta līdzekļus. Ārstēšana vienmēr ir visaptveroša:
- antibiotikas cistīta ārstēšanai
antibakteriālas zāles, arī pulvera veidā. Plaša spektra pretmikrobu zāles nodrošina visefektīvāko un ātrāko ārstēšanu. Ir svarīgi ārstēt cistītu, pirms tas kļūst hronisks. Šīs ir ātrākās darbības zāles pret bakteriālo cistītu. Zāles ātri ārstē un mazina simptomus. Bet tabletes ir jālieto pilnā kursā, nevis līdz brīdim, kad simptomi izzūd. Ir zāles, kas pēc vienreizējas lietošanas urīnā sasniedz destruktīvu antibiotikas koncentrāciju un izraisa baktēriju nāvi..
- pretsāpju līdzekļi pret cistītu palīdz mazināt sāpes vai vismaz mazināt sāpes
- ārstniecības augi pret cistītu var palīdzēt to diurētisko īpašību dēļ. Uroloģiskās zāļu tējas tiek pārdotas aptiekās, taču tās var dzert tikai pēc ārsta atļaujas.
Vārdi
Cistīta ārstēšanai ieteicamo zāļu saraksts ietver šādas zāles::
- drotaverīns vai nē-shpa
- ibuprofēns
- levofloksacīns
- nimesils
- norfloksacīns
- urolesāns
- fitolizīns
- flukonazols
- fosfomicīns
- furagins
- furadonīns
- furazolidons
- cefiksīms
- ceftriaksons
- ciprofloksacīns
Vai dzērvenes un tēja palīdz pret cistītu?
Pastāv viedoklis, ka dzērvenes palīdz atbrīvoties no cistīta. Tas viss ir par tajā esošo proantocianidīnu.. Zinātnieki iesaka, ka šī viela neļauj baktērijām pievienoties urīnpūšļa sienai un aizsargā pret recidīviem. Bet cik tas ir efektīvi, cik daudz dzērveņu vajadzētu ēst vai dzert dzērveņu sulas, joprojām nav skaidrs. Nav arī datu par tējas efektivitāti ar brūklenēm vai kumelītēm. Ārstēšanai un profilaksei ir svarīgi dzert pietiekami daudz šķidruma. Labākais ir ūdens, bet var izmantot arī tēju un augļu dzērienus. Tajā pašā laikā mēģiniet to neizturēt un biežāk iet uz tualeti. Bieža urinēšana palīdz izskalot patogēnās baktērijas.
Komplikācijas
Galvenā un visnopietnākā komplikācija ir akūts pielonefrīts, kas rodas infekcijas iekļūšanas rezultātā nieru iegurnī pa augšupejošu ceļu. Bieži vien šī slimība prasa ārstēšanu slimnīcā un dažos gadījumos pat ķirurģisku ārstēšanu. Ja pacients pašārstējas, cistīts bieži kļūst hronisks, kas apgrūtina tā turpmāko terapiju, tāpēc savlaicīga ārsta konsultācija ir uzticams risinājums, kas novērš komplikāciju attīstību..
Klīniskās vadlīnijas
Bija rudenī atjaunināts klīniskās vadlīnijas 2024. gadam.
- Akūta bakteriāla cistīta gadījumā pārbaudi veic urologs vai terapeits. Diagnozei tiek izmantots vispārējs urīna tests. Zāļu sarakstā bija fosfomicīns, furazidīns, nitrofurantoīns, cefiksīms.
- Hronisku cistītu ārstē urologs. Diagnostikai un ārstēšanas laikā tiek veikts vispārējs urīna tests un baktēriju patogēnu mikrobioloģiskā izmeklēšana, izmantojot automatizētu kultūru, tiek pārbaudīts atlikušā urīna tilpums, uroflowmetrija u.c..
Bērniem ieteicams tūlītēja sistēmisku antibakteriālu zāļu izrakstīšana.
Grūtniecība un zīdīšanas periods
Cistīts grūtniecības laikā ir diezgan izplatīts. Tas ir saistīts ar izmaiņām sievietes ķermenī, kas veicina infekcijas iekļūšanu urīnpūslī. Pazīmes ir vienādas: sāpes un dedzināšana urinējot.
Agrīnās stadijās ārstēšana tiek izvēlēta ļoti piesardzīgi, lai nekaitētu auglim. No otrā trimestra apstiprināto zāļu saraksts grūtniecēm ir plašāks. Cistīts bieži rodas pēc dzemdībām. Tagad ir zāles, kas palīdz atbrīvoties no cistīta un nekaitē bērnam zīdīšanas laikā.
Diēta
Diētai cistīta gadījumā ir svarīga loma:
- līdz minimumam samaziniet sāli, treknu gaļu
- jūs nevarat ēst asus, marinētus, kūpinātus, ceptus ēdienus, dzert gāzētu ūdeni un alkoholiskos dzērienus
Ko jūs varat ēst:
- liesa zivs un gaļa
- graudaugi
- olas
- augļi dārzeņi
Šis uztura veids ir labvēlīgs visiem cilvēkiem, ne tikai tiem, kuri tiek ārstēti..
Intimitāte
Cistīts ir slimība, kas gandrīz vienmēr skar tikai sievietes. Un tas viss ir saistīts ar anatomiju. Īsais un platais urīnizvadkanāls ļauj mikrobiem viegli iekļūt urīnpūslī. Tur tie sāk vairoties, izraisot iekaisumu, kas izpaužas kā bieža urinēšana, sāpes, dedzināšana urīnizvadkanālā, diskomforts virs kaunuma un dažreiz pat asinis urīnā..
Tikšanās reizē es vienmēr noskaidroju, kas izraisīja pacienta cistīta attīstību, jo no tā bieži vien būs atkarīga ārstēšanas taktika. Un dažreiz es saņemu atbildi, ka tas radās pēc tuvības. Daudzām sievietēm tieši sekss izraisa urīnpūšļa iekaisumu. Pastāv viedoklis, ka šajā gadījumā cistīts rodas jebkādu dzimumorgānu infekciju vai dzimumorgānu iekaisuma slimību dēļ. Tomēr viss nav gluži tā.
Kāpēc cistīts rodas pēc dzimumakta?
To sauc par postkoitālu cistītu. Iemesls ir katras sievietes anatomija atsevišķi. Ja urīnizvadkanāla ārējā atvere atrodas ievērojami zemāk nekā klitors (tuvāk maksts priekšējai sienai), tad dzimumakta laikā dzimumloceklis to pārvieto vēl dziļāk, savukārt pati urīnizvadkanāla atvere stiepjas un maksts saturs satur lielu skaits mikrobu nonāk urīnizvadkanālā. Mikrobi, kas nonāk urīnizvadkanālā, bieži ir oportūnistiski. Tas ir, tie var izraisīt iekaisumu tikai noteiktos apstākļos. Piemēram, tie lielā daudzumā nonāk ķermeņa vietās, kur tiem nevajadzētu atrasties. Pūslis ir viena no šādām vietām. Urinēšana pēc dzimumakta šajā situācijā reti var novērst cistīta attīstību. Un jūs ne vienmēr vēlaties urinēt pēc dzimumakta.
Radikāla ārstēšana šajā gadījumā ir tikai ķirurģiska. Tas sastāv no urīnizvadkanāla transponēšanas – urīnizvadkanāla ārējās atveres pārvietošanas augstāk, nekā tā sākotnēji atradās. Dažos gadījumos tilpumu veidojošu želeju injekcijas izmanto, lai mainītu urīnizvadkanāla ārējās atveres atrašanās vietu. Jebkuri medikamenti, fizikālā terapija, antibiotikas un citas ārstēšanas metodes šajā gadījumā var dot tikai īslaicīgu efektu.
Lipīgums
Tas, vai cistīts tiek pārnests seksuāli, ir atkarīgs no tā rašanās cēloņa. Tas var parādīties sievietēm maksts infekciju dēļ. Šajā gadījumā partnerim ir risks saslimt ar prostatas iekaisumu. Tāpēc, ja sievietei ir cistīts, no ārsta jānoskaidro tā izcelsme, vai tas ir lipīgs un kā to var pārnest uz partneri..
Cistīts menstruāciju laikā
Sievietēm menstruāciju laikā var rasties cistīts. Tas notiek tāpēc, ka tiek radīti labvēlīgi apstākļi oportūnistiskās floras savairošanai
Kam pievērst uzmanību:
- sāpes urinēšanas laikā vai pēc tās
- sāpes kaunuma zonā, nevis augstākas, kā tas notiek menstruāciju laikā
- citi tipiski simptomi
Cistīta cēloņi menstruāciju laikā var būt vairāki:
- neārstēts akūts cistīts
- dzimumorgānu iekaisums
- intīmās higiēnas trūkums vai pārmērīga ievērošana
- hroniskas sistēmiskas slimības
Neatkarīgi no tā, vai esat slimojis ar cistītu vai nē, šajā situācijā ir nepieciešama ārsta pārbaude un pārbaudes..
Profilakse
Labākā profilakse ir veselīgs dzīvesveids un pareiza higiēna, īpaši sievietēm. Piemēram, ir svarīgi mazgāt no priekšpuses uz aizmuguri, lai novērstu baktēriju iekļūšanu urīnizvadkanālā. Ir svarīgi arī dzert daudz ūdens un regulāri urinēt.
Atbildes uz bieži uzdotajiem jautājumiem
Vai ir iespējams sekss ar cistītu?
Sekss var aizkavēt atveseļošanos un pat izraisīt komplikācijas. Turklāt sieviete bieži piedzīvo sāpes. Ārstēšanas laikā labāk atturēties no tuvības. Ja nav fiziska diskomforta, varat jautāt savam ārstam, vai dzimumakts jūsu konkrētajā gadījumā ir drošs..
Vai cistīta dēļ var būt aizkavēšanās?
Slimība var ietekmēt visu iegurņa orgānu darbību. Hronisks urīnpūšļa iekaisums var izraisīt hormonālo nelīdzsvarotību un ietekmēt menstruālo ciklu. Menstruālā cikla traucējumi ir bieži sastopami sievietēm. Jums par to jāinformē ārsts.
Vai ir iespējams gozēties ar cistītu?
Augsta temperatūra var izraisīt patogēno baktēriju augšanu un pasliktināt slimību. Tāpēc ārstēšanas laikā labāk izvairīties no vannām, saunām un karstām vannām..
Vai ir iespējams sportot ar cistītu?
Tas viss ir atkarīgs no sporta veida un pacienta stāvokļa. Pārmērīga fiziskā slodze var pasliktināt slimību un aizkavēt atveseļošanos. Piemēroti ir aerobikas vingrinājumi: skriešana, pastaigas, lekt, joga.
Vai ir iespējams uzņemt vannu ar cistītu?
Jāizvairās no vannas uzņemšanas, jo vanna veicina baktēriju vairošanos. Cistīta laikā labāk ir dušā.
Vai ir iespējams dzert alkoholu, ja ir cistīts?
Alkohols ir kontrindicēts cistīta gadījumā. Tam ir kaitīga ietekme uz visu ķermeni, kairina urīnpūšļa gļotādu.
Vai ir iespējams sasildīt kājas ar cistītu?
Siltums kājās, kā arī citās ķermeņa daļās nespēj tikt galā ar slimību. Augsta temperatūra paplašina asinsvadus un tai ir spazmolītiska iedarbība. Bet daudz efektīvāk un drošāk ir lietot pretsāpju līdzekli.
Vai ir iespējams iestāties grūtniecība ar cistītu?
Pastāvīgs cistīts, antibiotiku lietošana, atteikšanās no dzimumakta ir galvenie iemesli, kāpēc sievietei nav iestājusies grūtniecība. Slimība nekādā veidā neietekmē ieņemšanas funkciju. Bet pirms grūtniecības plānošanas labāk ir izārstēt cistītu.
Ko nedrīkst darīt ar cistītu
- ieejiet tvaika pirtī, saunā, karstā vannā, uzlieciet uz vēdera sildīšanas paliktni
- dzert alkoholiskos, gāzētos dzērienus, saldos, sāļos, kūpinātos ēdienus, jo šie produkti ietekmē urīnpūšļa gļotādu
- palielināta fiziskā aktivitāte, spēka treniņš. Veselīgāki ir aerobikas sporta veidi: skriešana, soļošana, lēkšana.
- pašārstēšanās: izmantojot tradicionālās metodes vai pats lietojot antibiotikas. Ārstēšanu nosaka tikai urologs, iespējams, būs jākonsultējas ar ginekologu.
Vai cistīts var pāriet pats no sevis bez ārstēšanas?
Vairumā gadījumu cistīts pats par sevi neizzūd un prasa ārstēšanu..
Vai ir iespējams izārstēt cistītu bez antibiotikām?
Visbiežāk cistītu izraisa baktērijas. To nevar pilnībā novērst bez antibiotikām. Pat ja simptomi izzūd, infekcija var kļūt hroniska. Tā rezultātā bieži ir recidīvi, kurus ir grūtāk izārstēt. Ārstēšana bez antibiotikām ir iespējama tikai tad, ja slimības cēlonis nav baktērijas. Tad ārstēšana tiek izvēlēta individuāli.
Cistīts ir izplatīta sieviešu slimība, kas ievērojami samazina dzīves kvalitāti, un, ja netiek savlaicīgi konsultēta, var izraisīt citas nopietnas slimības. Zāles vienreiz un uz visiem laikiem var izārstēt cistītu. Galvenais ir nevis pašārstēties un konsultēties ar ārstu, tiklīdz jūtat līdzīgus simptomus..
- recidivējoša cistīta ārstēšana
- Medusmēneša cistīta simptomi
- zāles urīnceļu infekcijām
- cistīts, kā tas izpaužas
- ciproksīns 250 cistīts
- paciņas cistīta monuril
- kādus sierus var ēst ar cistītu
- iekaisušas urīnpūšļa simptomi sievietei
- drudzis cistīts vīrietis
- hronisks cistīts, ar ko sazināties
- dedzinoša urinācija, ko izraisa vīrietis
- monurils paciņās
- cistīts grūtniecības laikā 9 mēneši
- dedzināšana pirms urinēšanas
- hemorāģiskā cistīta ārstēšana
- yakult cistīts
- pretiekaisuma līdzekļi intersticiāla cistīta ārstēšanai
- kā dabiski izārstēt Escherichia coli
- jo rodas cistīts
- monurils ir efektīvs cistīta gadījumā
- www.cistitis.info forums
- vemšana un cistīts
- cistīta simptomi, ko sievietes izārstē
- spēcīgas cistīta zāles
- iekaisuma urīnpūšļa simptomi
- monuril cena bez receptes
- Medusmēneša cistīta simptomi
- kādus augļus ēst ar cistītu
- antibiotiku cistīts
- Urīna pH 5,5 cistīts
- dedzināšana, kad esat pabeidzis urinēt vīrietis
- cistīts, kuru apmeklēt
- Stresa uretrīta simptomi
- cukura diabēts un cistīts
- cistīts uzbriest vēderu
- ko darīt cistīta gadījumā
- cistīts grūtniecības laikā
- cistīts un sāpes labajā pusē
- Zāles cistīta ārstēšanai bez receptes
- Cistīts ir tas pats, kas urīnceļu infekcija
- Kādas antibiotikas kaķu cistīta ārstēšanai
- dedzinošs urinē, ko ņemt
- cistīts ar drudzi
- Suņu cistīts, cik ilgi tas ilgst?
- dedzinoša urīna sieviete
- cistīts, kurā izplūst asinis
- cistīts ir nopietns
- labākā antibiotika cistīta ārstēšanai
- cik dienas augmentīna pret cistītu
- urīnceļu infekcija escherichia coli